در این مقاله میخوانید
آنوشاگشت - مجله انوشاگشت - 10 نکته کلیدی سئو سایت
نکات طلایی سئو سایت

10 نکته کلیدی سئو سایت

سئو سایت (Search Engine Optimization) مجموعه‌ای  از روش‌ها و تکنیک‌ها است که در طراحی و بهینه‌سازی یک وبسایت برای کسب رتبه‌ بالا در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می‌شود. در طراحی سایت، رعایت نکات سئو می‌تواند بهبود قابل توجهی در رتبه‌بندی سایت شما در موتورهای جستجو داشته باشد. در این مقاله قصد داریم چند نکته طلایی سئو را جهت کسب جایگاه مناسب در نتایج گوگل به شما معرفی کنیم. با آنوشا گشت همرا باشید.

 

توجه به UI سایت یا همان رابط کاربری

User Interface  یا همان UI به معنای رابط کاربری می باشد که در حقیقت نشان دهنده همان ظاهر سایت شما که از اهمیت بسیاری برخوردار است.

UI به زبان ساده در واقع همان تصاویر، متن ها، جدول ها، ویدئوها، رنگ ها و حتی مکان هایی می باشد که شما در وب سایت خود از آن ها استفاده می کنید. هماهنگی و یکپارچگی که در طراحی سایت باید به آن ها توجه داشته باشید از وظایف UI می‌باشد. UI می‌تواند در روند بهبود سئو سایت نیز تاثیر گذار باشد.

توجه-به-UI-سایت-یا-همان-رابط-کاربری
uiسایت

UX یا تجربه کاربری را از یاد نبرید

UX یا همان تجربه کاربری که در واقع به راحتی کاربران و میزان رضایت آن ها با کار کردن در سایت اشاره دارد. بهتر است UX را برایتان اینگونه بازگو کنیم که حس خوبی را که کاربران از سایت شما دریافت می کنند را User Experience یا همان UX می‌گویند.

تجربه کاربری از جمله مواردی می باشد که در سئو سایت بسیار تاثیر گذار است. از آنجایی که گوگل رفتار کاربرانی که وارد وب سایت های مختلف می شوند را تحت نظر دارد و به واکنش ها نسبت به سایت ها عکس العمل نشان می دهد بنابراین هر چه تجربه کاربری وب سایت شما بهتر باشد بدون شک میزان کاربران بیشتری را جذب خواهید کرد و ترافیک وب سایت خود را افزایش خواهید داد که این موضوع در رتبه بندی و جایگاهی که سایت شما از نتایج موتورهای جستجو بدست خواهد آورد، بسیار تاثیر گذار می باشد

تولید محتوای باکیفیت

محتوای ارزشمند، آموزنده و منحصر به فرد مخاطبان بیشتری را درگیر می‌کند. تنها تولید محتوای جذاب و کاربردی سبب افزایش بازدید و زمان ماندگاری می‌شود. محتوای وب سایت نشان‌‍دهنده‌ی سطح تخصص در ارائه خدمات یا کیفیت محصولات می‌باشد؛ علاوه بر این گوگل به طور رسمی محتوای منحصر به فرد و کاربردی را یکی از فاکتورهای رتبه بندی نتایج جستجو اعلام کرده است. به طور معمول وب سایت‌هایی که نکات سئو را به درستی اجرا کنند و محتوایی باکیفیت و جذاب ارائه دهنداز ترافیک بسیار بالایی برخودار خواهند شد.

توجه داشته باشید محتوای کاربردی باید تمام مطالب مورد نیاز کاربران را ارائه دهد و کاربران با مراجعه به وب سایت به پاسخ تمام سوالات خود برسند. ارائه محتوای جامع و کاربردی نشان‌ دهنده‌ی این است که شما یک وب سایت مرجع و معتبر هستید.

تولید محتوای با کیفیت
محتوای با کیفیت

 رعایت کردن موارد نوشتاری در تولید محتوای با کیفیت

نوشتن در واقع یک نوع برقراری ارتباط و انتقال اطلاعات و عقاید به کمک نشانه های نوشتاری می باشد، یعنی شما بانوشتن یک محتوا در واقع افکار و اندیشه های خود را با دیگران در قالب زبانی به اشتراک می گذارید.

نوشتن از مهارت های چهارگانه زبان آموزی می باشد و به نوعی کلید یادگیری محسوب می شود بنابراین هر گونه اختلال در این موضوع می تواند بر ورند کاری شما تاثیر گذار باشد. رعایت کردن موارد نوشتاری از دیگر عواملی می باشد که می تواند بر سئوسایت تاثیر گذار باشد.

بنابراین زمانیکه می خواهید در وب سایت خود محتوایی را تولید نمایید باید در نوشتن آن دقت بسیاری داشته باشید و محتوای خود را به گونه ای تولید نمایید که غلط املائی نداشته باشد و از لحاظ روخوانی برای خوانندگان بسیار آسان و قابل فهم باشد

  • از محتوای تکراری خودداری کنید. محتوای تکراری می تواند بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تأثیر منفی بگذارد. اطمینان حاصل کنید که هر صفحه در وب سایت شما دارای محتوای منحصر به فرد و ارزشمند است. اگر محتوای مشابهی در چندین صفحه دارید، ادغام یا استفاده از برچسب های متعارف را برای نشان دادن نسخه ترجیحی به موتورهای جستجو در نظر بگیرید.

تگ های عنوان مناسب

از تگ های عنوان (H1، H2 و غیره) برای ساختار محتوای وب سایت خود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که عنوان اصلی شما (H1) شامل کلمات کلیدی مرتبط است و عناوین بعدی از یک سلسله مراتب منطقی پیروی می کنند. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا سازماندهی محتوای شما را درک کنند.

استفاده از URL های کوتاه و توصیفی

به طور کلی بهبود ساختار URL بر سئو سایت تأثیر قابل توجهی دارد؛ به بیان بهتر گوگل از طریق URLها می‌تواند موضوع صفحات سایت را بهتر درک کند و از نظر کاربران هم جذاب‌تر باشد. ساختار URL ایده‌آل به صورت زیر می‌باشد:

  • در ساختار URL از کلمات کلیدی استفاده کنید.
  • URL باید از خوانایی بالایی برخودار باشد، به طوری که کاربران با خواندن آدرس صفحات پی به موضوع محتوا ببرند.
  • آدرس صفحات بهتر است کوتاه و مختصر باشد. به دلیل اینکه بسیاری از موتورهای جستجو قدرت پردازش URLهای طولانی را ندارند، یک آدرس صفحه ایده‌آل نهایتا 60 کاراکتر خواهد داشت.

دریافت بک لینک از وب سایت‌های معتبر

اساسا بک لینک‌ها یکی از فاکتورهای مهم رتبه بندی نتایج جستجو گوگل می‌باشد که تاثیر مستقیم در افزایش رتبه صفحات سایت دارد؛ همچنین دریافت بک لینک از وب سایت‌های بزرگ اعتبار صفحات سایت را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی

با استفاده از یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی دکمه های اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی را در وب سایت خود بگنجانید تا بازدیدکنندگان را تشویق کنید محتوای شما را به اشتراک بگذارند. سیگنال های اجتماعی مانند لایک ها، اشتراک گذاری ها و نظرات می توانند به طور غیرمستقیم بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر بگذارند. علاوه بر این، حضور فعال در رسانه های اجتماعی می تواند به افزایش دیده شدن برند و افزایش ترافیک سایت شما کمک کند.

 استفاده از ابزار Web Master Tools در طراحی سایت

بهترین راه برای شناساندن سایت به موتور‌های جستجو بهره گیری از ابزار خود موتور‌های جستجو در طراحی سایت است. این کار سبب صرفه جویی زمانی در شناسایی سایت توسط موتور‌های جستجو می‌شود

  نمایش صحیح سایت در موبایل و تبلت یا موبایل فرندلی بودن

از آنجایی که تعداد کاربرانی که توسط تلفن های همراه وارد دنیای اینترنت می شوند روز به روز در حال افزایش است، به همین خاطر این موضوع برای گوگل دارای اهمیت بالایی می باشد. از این رو تمامی سایت ها را به این موضوع تشویق می کند که بهینه سازی سایت خود را برای کاربران موبایلی نیز انجام دهند.

این احتمال وجود دارد که در آینده نه چندان دور آن دسته از وب سایت هایی که ریسپانسیو نیستند در گوگل جایگاهی نداشته باشند. برای اینکه بتوانید وب سایت خود را ریسپانسیو کنید گوگل ابزارهای رایگانی را ارائه کرده است. اگر می خواهید که سایت شما در نمایش کاربران موبایلی با مشکلی مواجه نشود از همین حالا به فکر برطرف کردن آن باشید.

  نمایش صحیح سایت در موبایل و تبلت یا موبایل فرندلی بودن
موبایل فرندلی

سرعت سایت

سرعت سایت یکی از نکات اصلی برای رسیدن به جایگاه مطلوب در نتایج گوگل است. وقتی سرعت وب‌سایت شما بالا باشد باعث می‌شود که فرد از سایت شما خارج نشده و زمان بیشتری را به چرخش در سایت صرف کند. در نهایت همه این‌ها باعث بهتر شدن تجربه کاربری سایت می‌شود. ابزارها و روش های مختلفی وجود دارند که به شما در بهبود سرعت سایت کمک خواهند کرد. پس توجه به این نکته ضروریست که سرعت سایت در کنار تولید محتوای خوب و مفید از جمله عوامل مهم بر سئو سایت به حساب می‌آید.

رتبه های برتر گوگل با رعایت کردن دقیق نکات سئو

طراحی سایت بر اساس اصول سئو سبب رتبه بندی بهتر سایت و حضور در نتایج برتر موتور‌های جستجو خواهد شد. نتیجه‌ی این امر ورود بازدید کنندگان و مشتریان جدید از طرف موتور‌های جستجو و گسترش کسب و کار ما را به دنبال خواهدداشت. با قرار گرفتن در رتبه‌های نخست جستجو این موتور‌های جستجو هستند که وظیفه‌ی تبلیغ و بازاریابی سایت و محصولات و خدمات ما را بر عهده می‌گیرند شرکت آنوشا گشت با داشتن چندین سال سابقه درخشان بهترین گزینه برای افرادی است که در جستجو سئو کردن کسب و کار خود هستند.

سوالات متداول

1. آیا متا تگ ها همچنان برای سئو مهم هستند؟

بله متا تگ ها، مانند عناوین متا و توضیحات متا برای سئو مهم هستند. اگرچه ممکن است مستقیماً بر رتبه بندی تأثیر نگذارند، اما نقش مهمی در جذب کاربران برای کلیک بر روی وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو دارند. متا تگ های خود را با کلمات کلیدی مرتبط و توضیحات قانع کننده برای بهبود نرخ کلیک بهینه کنید.

2. سرعت وب سایت چگونه بر سئو تأثیر می گذارد؟

سرعت وب سایت یک عامل مهم برای سئو است. موتورهای جستجو، وب سایت های بارگذاری سریع را در اولویت قرار می دهند زیرا تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهند. صفحات با بارگذاری آهسته می توانند منجر به نرخ پرش بالاتر و رتبه بندی پایین تر در موتورهای جستجو شوند. سرعت وب سایت خود را با فشرده سازی تصاویر، به حداقل رساندن کد و استفاده از تکنیک های کش بهینه سازی کنید.

3. آیا باید بر ایجاد محتوای منحصر به فرد برای سئو تمرکز کنیم؟

بله ایجاد محتوای منحصر به فرد و ارزشمند برای سئو ضروری است. موتورهای جستجو از وب سایت هایی که محتوای اصلی و آموزنده را ارائه می دهند، ترجیح می دهند. محتوای منحصر به فرد به متمایز کردن وب سایت شما از سایرین کمک می کند و قدرت و تخصص شما را در صنعت یا جایگاه شما ایجاد می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط را از دست ندهید
برگشت به بالا